Karácsony. Bár a karácsonyi ünnepkör általánosságban véve mára népszokássá sorvadt, de még így is tartogat lehetőségeket az evangelizációra. Néptömegek zarándokolnak el ilyenkor templomokba, hogy letudják az évi kötelező megjelenésüket és az inaktív tagok is fel-felbukkannak a gyülekezetek környékén. Ezt tarhatjuk bár képmutatásnak vagy halott vallásos cselekedet- féleségnek, de sokkal bölcsebb úgy felfogni, hogy minden évben van egy-két olyan lehetőség, amikor az emberek meghallgatják Isten szolgáit Jézusról és az evangéliumról beszélni. Azaz ez egy nagyszerű evangelizációs alkalom lehet, amennyiben a pap, lelkipásztor vagy lelkész nem próbál hozzásimulni a megjelentek romantikus igényeihez, hanem megalkuvás nélkül hirdeti a bűnbánat, a megtérés, a Jézushoz való fordulás alapvető szükségességét, az isteni ítélet elkerülhetetlen bekövetkezését.
[Folytatás a 2019.december.22. heti imában]:

heti-ima A 2019.december.22. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.december.15. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.november.24. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.november.17. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.november.11. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.november 07. heti ima témája itt olvasható.

heti-ima A 2019.október.27. a heti ima témája itt olvasható.

heti-ima További imatémák (2012)